Ashwagandha — działanie lecznicze

2022-02-22
Ashwagandha — działanie lecznicze

Ashwagandha — działanie adaptogenne

Ashwagandha działanie adaptogenne zawdzięcza swoim naturalnym właściwościom. Aschwaganda jest rośliną znaną z ajurwedy również pod nazwą indyjskiego żen-szenia lub witani ospałej. Zalicza się ją do najlepiej przebadanych adaptogenów i doceniają ją miłośnicy zdrowego trybu życia na całym świecie. Jej prozdrowotne właściwości są korzystne szczególnie dla osób przytłoczonych współczesnym szybkim trybem życia, osób zabieganych i przepracowanych, będących pod wpływem długotrwałego stresu. Ashwagandha działa na organizm w sposób bardzo kompleksowy poprawiając funkcje naszego ciała na wielu różnych płaszczyznach. Ze względu na swoje działanie Ashwagandha ma szerokie zastosowanie również w medycynie konwencjonalnej. Na rynku występuje wśród suplementów diety najczęściej jako korzeń witanii ospałej. Dostępna jest w postaci sproszkowanego ekstraktu, w formie olejków, a także kapsułek.

Ashwagandha — działanie prozdrowotne

Ashwagandha działanie poprawiające podstawowe procesy organizmu wykazuje na wielu różnych płaszczyznach. Przede wszystkim uspakaja ludzki organizm. Pomaga nam się wyciszyć, a do tego poprawia nasze samopoczucie, oddziałując na receptory serotoninowe. Do tego pomaga zachować prawidłową równowagę emocjonalną. Ma również duży wpływ na zwalczanie bezsenności. Oprócz tego aschwaganda wzmacnia system odpornościowy i dodaje witalnej energii. Harmonizuje wewnętrzne procesy ludzkiego organizmu, wprowadzając do nich równowagę. Ashwagandha wywiera także pozytywne działanie na układ immunologiczny i endokrynologiczny, a także na metabolizm energetyczny. Kto będzie stosował aschwagandę regularnie bez dwóch zdań doceni jej korzystny wpływ na układ rozrodczy i płodność. Ze względu na tę właściwość ta ajurwedyjska roślina jest często stosowanym środkiem na poprawę życia seksualnego. Jakby tego było mało, ten naturalny suplement diety stymuluje procesy mózgowe, co przekłada się na poprawę pamięci i zdolności do koncentracji. Badania dowodzą, że aschwaganda wykazuje także działanie bakteriobójcze i zmniejsza ryzyko rozwoju komórek nowotworowych.

Aschwaganda — dawkowanie i okres przyjmowania

Dzienna dawka tej ajurwedyjskiej rośliny to 2 × 5 g proszku, czyli 2 łyżeczki na dobę przyjmowane po posiłku razem z wodą. W zależności od producenta dawkowanie może być różne, dlatego należy każdorazowo zapoznać się z zaleceniami na etykiecie. Optymalny okres przyjmowania Ashwagandhy wynosi 40 dni. Po upływie tego czasu należy odstawić produkt na kolejne 40 dni.

Ashwagandha — przeciwwskazania

Ashwagandhy nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz te karmiące piersią. Nie jest ona również wskazana dla dzieci oraz osób przyjmujących środki nasenne z grupy barbituranów, leki przeciwlękowe i antydepresanty. Nie zaleca się korzystania z niej osobom cierpiącym na nadczynność tarczycy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-08
ok
2023-02-28
Super
pixel