Bezpieczna Suplementacja Witamin i Minerałów

ilość produktów ( 779 )

Bezpieczna Suplementacja Witamin i Minerałów

ilość produktów ( 779 )

Bezpieczna suplementacja

Suplementy diety znajdują się często na naszych listach zakupów. Sklep erbea.pl to miejsce w Internecie, w którym zakupisz jakościowe suplementy diety, których tak potrzebuje Twój organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Dzienne zapotrzebowanie na konkretne witaminy i składniki mineralne musi zostać zaspokojone. Uda się to wyłącznie przez zrównoważony sposób żywienia, zdrowy tryb życia, nieco aktywności fizycznej i oczywiście dobrze dobraną suplementację.

Czym są suplementy diety i w jaki sposób różnią się od leków? Jak powinna przebiegać bezpieczna suplementacja? Kiedy powinniśmy zacząć stosować suplementy diety? Jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie? Tego dowiedzie się z poniższego wpisu.

Bezpieczna suplementacja - dowiedz się, jak działają suplementy diety. 

Według definicji, suplementy diety to forma pokarmu, który dostarczany jest do organizmu w celu uzupełnienia składników odżywczych w diecie. Są w nich skondensowane zasoby witamin, mikroelementów, minerałów oraz innych substancji, które odżywiają nasz organizm i pozytywnie wpływają na nasze procesy fizjologiczne.

Z założenia suplementy powinny występować w formie, która pozwoli na łatwe spożycie i odpowiednie dawkowanie, dlatego przeważnie trafiają do nas pod postacią proszków, kapsułek lub płynów. Z definicji suplementy są więc rodzajem żywności i nie powinniśmy ich mylić z lekarstwami.

Istotną rolę w pierwszej kolejności ma określona maksymalna dzienna wartość spożycia, której nie powinniśmy lekceważyć. Dla naszego zdrowia bardzo ważna jest bezpieczna suplementacja, dlatego nie należy przekraczać zalecanych dawek.

Czym różnią się suplementy diety od leków?

Lekarstwa posiadają swoje silne właściwości lecznicze i stosujemy je w zwalczaniu i zapobieganiu chorobom. Ich działanie i bezpieczeństwo jest potwierdzone w badaniach klinicznych. Co więcej, po wprowadzeniu do obrotu ich wpływ jest stale monitorowany pod kątem potencjalnych skutków ubocznych.

Różnic pomiędzy lekami a suplementami jest bardzo dużo. Przede wszystkim suplementy diety nie leczą. Mają one na celu uzupełnianie składników odżywczych w codziennej diecie, co pośrednio może wpłynąć na poprawę stanu zdrowia. Mają łagodniejsze działanie i są w związku z tym także dużo łatwiejsze do wprowadzenia na rynek.

Wynika to z tego, że nie wymagają wieloletnich badań, jak to ma miejsce w przypadku leków. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrego dostawcy suplementów. W erbea.pl kupisz jedynie suplementy ze sprawdzonego źródła od zaufanych producentów. Znajdziecie u nas witaminy, takie jak:

  • Witaminę C,

  • witaminy D,

  • witaminę B9 (kwas foliowy),

  • witaminę A i wiele innych.

Bezpieczna suplementacja, czyli ile suplementów diety rzeczywiście potrzebujemy?

Bezpieczna suplementacja polega nie tytko na określaniu właściwej dawki danej substancji, choć ten etap jest również istotny dla całego procesu. Zbyt duża dawka może nie być tolerowana przez nasz organizm, a zbyt mała nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

Oprócz tego istotna jest również optymalizacja sposobu przyjmowania danego pierwiastka. Znaczenia ma między innymi to, o jakiej porze przyjmujemy suplement, czy jesteśmy na czczo oraz czym go popijamy. Bezpieczna suplementacja wymaga więc zastosowania właściwego planu przyjmowania składników odżywczych.

Dla przykładu żelazo przyjmowane przed posiłkiem może doprowadzić do podrażnienia żołądka. Żelazo wzrasta w organizmie i ma niekoniecznie zbawienne skutki. Z kolei magnez najlepiej przyjmować przed snem, ponieważ w trakcie, gdy odpoczywamy, przyswajamy go najbardziej efektywnie.

Bezpieczna suplementacja suplementów a witaminy

Bezpieczne suplementowanie suplementów i jakiejkolwiek witaminy jest ogromnie ważne. Rozmaite preparaty zawierają różne witaminy i możemy śmiało stwierdzić, że nie wszystkie z nich są nam niezbędne do codziennego życia. Magnez, czy elementy żelaza, cynk, jak i potas są świetne na dietę kobiet w ciąży.

Wśród kobiet ciężarnych występuje znacznie większe zapotrzebowanie na suplementację. Trzeba bowiem zaspokoić w trakcie suplementacji aż dwa organizmy. Robimy to zatem dla siebie i dziecka. Cynk, czy nieco potasu powinny znajdować się w naszej diecie. Wpływa to pozytywnie na stan włosów, ale nie tylko.

Preparaty z witaminą D, cząstkami magnezu, żelaza i cynku to strzał w dziesiątkę w suplementacji. Warto jednak wprowadzać takie preparaty rozważnie do odżywiania się po konsultacji z lekarzem. W suplementacji witamin i minerałów nie chodzi o ilość a o jakość.

Jakie składniki odżywcze bezpiecznie jest suplementować

Niektórych pierwiastków nie należy łączyć z innymi, jak na przykład ma to miejsce w przypadku magnezu i cynku. Oba te składniki odżywcze konkurują ze sobą o te same enzymy transportowe w organizmie. Dlatego bardzo ważna jest równowaga w suplementacji tych dwóch substancji.

Dla naszego zdrowia i komfortu ogromną rolę odgrywa bezpieczna suplementacja, dlatego przed rozpoczęciem przyjmowania poszczególnych składników odżywczych powinniśmy upewnić się, że robimy to we właściwy sposób.

Osoby uprawiające sporty, takie jak choćby podnoszenie ciężarów, doskonale wiedzą, że odpowiednią suplementację trzeba przeprowadzać. Witaminy d, c, b, a muszą być uzupełniane w organizmie, tak samo, jak magnez, wapń, żelazo, potas, czy też masa suplementów, które są spożywane dla zdrowego organizmu.

Kwas foliowy i jego działanie na organizm

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, witamina B9, czyli kwas foliowy, to ten typ witaminy, który musi się znaleźć w organizmie osób dorosłych i dzieci. Jego odpowiednia suplementacja jest niezmiernie ważna. Każdy dany składnik w suplemencie dba o nasze zdrowie, jednak tylko, gdy zapotrzebowanie zostanie zaspokojone.

Oznacza to, że wchłanianie witamin i minerałów, takich jak choćby magnez, jod, wapń, czy nieco żelaza odbywa się do pewnego momentu. Na każdym etapie żywienia organizmu, ten decyduje, czego potrzebuje mniej, a czego więcej. Przykładowo kwas foliowy jest bardzo polecany dla kobiet ciężarnych.

Będąc w ciąży, trzeba jeszcze intensywniej dbać o niedobory, aby nasze zdrowie było w najlepszej formie. Wchłanianie witamin w połączeniu ze zbilansowaną dietą daje naprawdę świetnie rezultaty. Pamiętajcie, że recepta nie jest potrzebna, gdyż witaminy i suplementy sprzedaje się bez recepty.

Bezpieczna suplementacja - wybierz dobry moment, żeby zacząć

Suplementy diety są nam potrzebne w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć niezbędnych składników odżywczych w normalnym pożywieniu. Współcześnie większość z nas boryka się z tym problemem. Wynika to z szybkiego trybu życia i wysokiego stopnia przetworzenia żywności, którą spożywamy.

Uboga dieta powoduje niedobory w naszym organizmie, które stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Racjonalna, bezpieczna suplementacja jest dla nas ogromną korzyścią. Szczególnie wtedy, gdy dostosujemy ją do naszych indywidualnych potrzeb i dostarczamy te składniki, których akurat wymaga nasz organizm. Wtedy możemy liczyć na zadowalające rezultaty.

Zwiększenie mięśni, poprawienie stanu włosów, czy ich regenerację można osiągnąć poprzez utrzymanie odpowiedniego poziomu witamin w organizmie. Pamiętajcie, że stosowane elementy, takie jak cynk, wapń, żelazo, potas, czy witaminy powinny być używane w trakcie posiadania niedoborów. Nie wolno ich jednak przedawkować i warto umówić lekarza, nim wdroży się je do diety.

Bezpieczna suplementacja - najważniejsze składniki odżywcze

Najlepiej brać takie suplementy, które najlepiej odpowiadają naszym aktualnym potrzebom lub dolegliwościom. Suplementy kompleksowo wspierają nasz organizm i mają zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Dlatego naszą ofertę podzieliliśmy na różne grupy, pod względem ich przeznaczenia i obszaru działania:

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-07
swietny sklep i obsługa,polecam:))
2023-01-20
Received my package in good condition. Am very happy with it. Will be ordering again soon.
pixel