Jak szybko schudnąć — zasady zdrowego trybu życia

2022-02-23
Jak szybko schudnąć — zasady zdrowego trybu życia

Jak szybko schudnąć? Współczesny szybki tryb życia sprawia, że często zapominamy o tym, co dla nas najlepsze, w tym także dla naszego organizmu. Każdy wie, jak ważne jest zdrowie, a szczególnie ci, którzy poznali smak przewlekłej choroby lub znacznego spadku kondycji fizycznej. Pomimo tego w natłoku informacji i zadań ciężko znaleźć nam przestrzeń w życiu na zdrowe nawyki. Częstym powodem jest brak odpowiedniej wiedzy na temat diety, a często także niska dostępność produktów wysokiej jakości na sklepowych półkach. Aby zwiększyć szansę sukcesu w walce z nadwagą, przygotowaliśmy kilka pierwszych kroków, jakie należy poczynić, aby wdrożyć zdrowe nawyki do swojego trybu życia.

Jak szybko schudnąć -najważniejsze zmiany w stylu życia

Odchudzanie, tak samo jak każdy inny cel pozornie trudny do osiągnięcia, stanie się o wiele prostsze gdy rozłożymy je na etapy i podejdziemy do niego kompleksowo. Przedstawiamy podstawowe kroki, jakie należy poczynić, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Jak szybko schudnąć — zacznij od badań

Jak szybko schudnąć? Zacznij od zrobienia podstawowych badań. Między innymi chodzi o sprawdzenie morfologii krwi, poziomu hemoglobiny i witaminy d3. Do tego warto zrobić oznaczenie stężenia żelaza oraz sprawdzić stężenie hormonów tarczycy, które mają niebagatelny wpływ na metabolizm naszego organizmu. Na podstawie wyników możemy jasno określić nasze zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze i dzięki temu zbudować dla siebie plan poprawy stylu życia i zrzucenia kilku zbędnych kilogramów.

Jak szybko schudnąć — jedz i pij zdrowo

Jednym z najważniejszych aspektów zdrowego stylu życia jest konsumpcja jak największej ilości warzyw, owoców i nasion przy każdym posiłku.

Optymalna ilość posiłków wynosi 5 dziennie. Taki rozkład przyspiesza metabolizm organizmu i zapobiega wilczym napadom głodu.

Bardzo ważną funkcję dla prawidłowego działania ludzkiego organizmu pełni woda. Dlatego powinniśmy się dużo nawadniać. Zalecana ilość wody do dziennego spożycia wynosi 2 litry.

Jak szybko schudnąć — śpij dużo

Bardzo ważny jest zdrowy sen. Zaburzenia snu wywołują podwyższenie poziomu kortyzolu, którego nadmiar programuje organizm do odkładania tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Pozbądź się złych nawyków

Bez dwóch zdań warto jest wyeliminować wszelkie złe nawyki, takie jak nadmierne spożywanie cukru, alkoholu i fast foodów. Ogromną korzyścią byłaby też rezygnacja z żywności mocno przetworzonej, która jest dla nas bardzo niezdrowa.

Wyznaczaj sobie cele

Odchudzanie będzie dużo prostsze, jeśli wyznaczymy sobie cele. Najlepiej ambitne, realne i motywujące. Bardzo ważne jest regularne kontrolowanie progresu. Warto więc wykonać zdjęcia i dokonać pomiaru masy ciała, aby mieć punkt odniesienia. Dzięki temu będziemy mieli więcej zapału, a nawet małe kroki do przodu będą nam przynosiły satysfakcję.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

Jak szybko schudnąć? Ruszaj się dużo! Nie musisz od razu biegać maratonów. Zacznij od zwykłego spaceru i jazdy na rowerze. Nawet 15 minut dziennie przyniesie szybkie efekty i pomoże Ci pozbyć się nadwagi. Mało tego, w ten sposób dostarczysz sobie endorfin i będziesz miał więcej energii do życia!

Podczas walki z nadwagą warto wziąć pod uwagę fakt, że robimy formę na całe życie, a nie tylko na jeden sezon. To co teraz wypracujemy, będzie fundamentem, na którym będziemy budować sprawność fizyczną przez długie lata, dlatego warto wytrwać ten szczególnie ciężki okres początkowy. Później będzie z górki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Sprawnie i szybko
2023-01-20
Received my package in good condition. Am very happy with it. Will be ordering again soon.
pixel