Spalacze tłuszczu — szybsza walka z nadwagą

2022-02-22
Spalacze tłuszczu — szybsza walka z nadwagą

Spalacze tłuszczu to produktu, po które sięga co raz więcej konsumentów walczących z nadwagą. Ich skład bogaty w odpowiednie składniki odżywcze oraz substancje aktywne. Dzięki temu stymulują pracę organizmu w taki sposób, by proces redukcji tkanki tłuszczowej przebiegał jak najefektywniej. Jak działają i jak je stosować? Postaramy się możliwie dokładnie wyjaśnić zagadnienie, jakim są spalacze tłuszczu.

Spalacz tłuszczu — co to takiego?

Często szukając sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów, myślimy o tzw. spalaczach tłuszczu. Nie każdy jednak wie czym są spalacze tłuszczu, dlatego postaramy się przybliżyć to zagadnienie.

Spalacz tłuszczu to wieloskładnikowy produkt, oparty na wyciągach ziołowych i witaminach oraz różnych aktywnych substancjach. Związki w nich zawarte między innymi hamują łaknienie i wpływają na termogenezę. Innymi słowy, jest to proces pozwalający utrzymać odpowiednią temperaturę ciała poprzez generowania ciepła.

Wśród substancji zmniejszających apetyt możemy wyróżnić kwas hydroksycytrynowy (HCA), występujący w skórce garcynii kambodżańskiej, chrom oraz błonnik.

Część z preparatów zawiera substancje dodające energii, pozwalającej na bardziej intensywny wysiłek fizyczny. Wśród stymulantów z tej grupy wyróżniamy zieloną herbatę, kawę i synefrynę.

Spalacze tłuszczu wykazują także działanie hamujące wchłanianie tłuszczów. Substancjami, którym te preparaty zawdzięczają takie działanie, jest ekstrakt z zielonej i czerwonej herbaty, błonnik, a także wyciąg z zielonej kawy, a dokładnie kwas chlorogenowy. W tej dużej grupie znajdują się także L-karnityna oraz izolat białka serwatki.

Jak stosować spalacze tłuszczu?

Producenci spalaczy tłuszczu zalecają ich dzienne spożycie na poziomie od jednej do maksymalnie 2 kapsułek dziennie podzielonych na 2 lub 3 dawki dobowe. Może ona się różnić pomiędzy poszczególnymi produktami, dlatego zalecamy wcześniejsze zapoznanie się z etykietą. Należy mieć na uwadze, że nie powinniśmy zaczynać stosowania spalaczy tłuszczu od najwyższej dozwolonej dawki. Nasz organizm musi się stopniowo przyzwyczaić do leku. Dla bezpieczeństwa lepiej jest zacząć od jednej kapsułki i stopniowo zwiększać dawkę do ilości określonej przez producenta danego preparatu jako maksymalną.

Spalacze tłuszczu są przeciwwskazane w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie oraz innych schorzeń. Przed przyjęciem pierwszej dawki leku sprawę najlepiej skonsultować z lekarzem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-02-28
Sprawnie i szybko
2023-02-28
Super
pixel