Tabletki odchudzające — błonnik, kurkumina i inne substancje na lepszy metabolizm

2022-02-22
Tabletki odchudzające — błonnik, kurkumina i inne substancje na lepszy metabolizm

Tabletki odchudzające to powszechnie wykorzystywane narzędzie do walki z otyłością. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi korzyści płynących ze zdrowego trybu życia. Wielu z nas decyduje się na walkę z nadwagą. Często spieszymy się, zrzucając zbędne kilogramy, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. spalacze tłuszczu. Są to tabletki odchudzające, które stymulują pracę organizmu w taki sposób, aby redukcja tkanki tłuszczowej przebiegała jak najefektywniej. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór preparatów z tej grupy. Aby ułatwić zakup, prezentujemy zestawienie najpopularniejszych substancji stymulujących odchudzanie.

Spalacz tłuszczu — co to takiego

Zacznijmy jednak od tego czym są tabletki odchudzające. Innymi słowy, spalacze tłuszczu, to produkty o bogatym składzie zawierającym ekstrakty z ziół, witaminy, substancje odżywcze oraz substancje aktywne stymulujące pracę organizmu. Mają działanie hamujące łaknienie oraz wpływające na termogenezę. Oprócz tego wywierają także działanie dodające energii ze względu na zawarte w składzie stymulanty. Poza tym wspierają odchudzanie poprzez działanie hamujące wchłanianie tłuszczów.

Tabletki odchudzające — różne rodzaje

Tabletki odchudzające są dostępne na rynku w wielu różnych wariantach. Aby ułatwić sobie wybór, warto zapoznać się ze specyfikacją najczęściej stosowanych preparatów do odchudzania, gdyż poszczególne substancje różnią się od siebie w działaniu.

Błonnik pokarmowy

Niezwykle ważną funkcję w procesie odchudzania pełni błonnik. Jego wysokie stężenie hamuje apetyt, wypełniając żołądek. Błonnik rozpuszczalny zmniejsza ilość wchłanianego tłuszczu i cholesterolu oraz glukozy. Z kolei błonnik nierozpuszczalny reguluje motorykę jelit i skraca pasaż jelitowy. Do tego zwiększa wielkość wydalanych odchodów. W odchudzaniu najlepiej sprawdza się błonnik pochodzenia roślinnego z różnych zbóż, warzyw i owoców.

L-karnityna

L-karnityna jest bardzo praktycznym środkiem odchudzającym, po który często sięgają sportowcy oraz osoby starsze. Substancja ta jest aminokwasem, który utlenia kwasy tłuszczowe i stymuluje produkcję energii w organizmie. Jego zawartość pozwala zwiększyć efektywność aktywności fizycznej i szybciej spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Tabletki na odchudzanie z kofeiną

Kofeina jest stymulantem dającym się szybko wchłaniać do krwiobiegu. Pobudza pracę serca i układu nerwowego. W efekcie nasila także procesy spalania tłuszczów i zwiększa metabolizm, a w konsekwencji prowadzi także do zrzucenia zbędnych kilogramów. Co więcej, kofeina zmniejsza łaknienie i poczucie głodu.

Kwas chlorogenowy

Kwas chlorogenowy to antyoksydant występujący w kawie. Ta substancja eliminuje wolne rodniki i pobudza metabolizm tłuszczów oraz cukrów. Jego działanie zmniejsza poziom lipidów we krwi i działa antagonistycznie na transport glukozy.

Tabletki odchudzające synefryną

Tabletki odchudzające często zawierają także synefrynę, czyli alkaloid występujący w cytrusach. Jej działanie polega na wchodzeniu w interakcje z receptorami adrenergicznymi. W efekcie układ adrenergiczny jest pobudzony, a praca serca przyspiesza. Synefryna wzmaga proces lipolizy i termogenezy, a także zmniejsza odczuwanie głodu, dzięki czemu przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Tabletki odchudzające z kurkuminą

Kurkumina, czyli inaczej ostryż długi reguluje poziom cukru i trójglicerydów we krwi. Tabletki odchudzające z kurkuminą obniżają BMI oraz pomagają zmniejszyć wagę. Zapobiegają także występowaniu efektu jo-jo dzięki swoim przeciwzapalnym właściwościom.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-08
ok
2023-01-17
Bardzo szybka realizacja zamówienia,wszystko w jak najlepszym porządku.
pixel