Sklep - Zdrowa Żywność - Naturalny asortyment

ilość produktów ( 635 )

Sklep - Zdrowa Żywność - Naturalny asortyment

ilość produktów ( 635 )

Zdrowa żywność to podstawa zdrowego trybu życia. Dziś wiedzą o tym nie tylko sportowcy, dla których dieta jest fundamentalnym elementem życia zawodowego, lecz znacznie szersza grupa ludzi, którzy decydują się na produkty BIO ze względu na wzrost samoświadomości. Można śmiało stwierdzić, że zdrowa żywność jest dziś w modzie. Jednak jak ją definiujemy? Czym różni się ona od pokarmu konwencjonalnego? Czy warto inwestować w zdrową żywność? Wszelkie wątpliwości rozwiewamy w dalszej części artykułu.

Zdrowa żywność — jak ją definiujemy?

Definicja zdrowej żywności skrywa pod sobą przetwory pochodzące z ekologicznego rolnictwa. Ten sposób uprawy jest uregulowany prawnie i wymaga od rolników zastosowania określonych metod przyjaznych dla klienta. Istotną rolę dla procesu pełni sposób produkcji żywności, jednak regulacje dotyczą także określonych sposobów przetwarzania, pakowania i sprzedaży produktów.

Znajdziecie u nas produkty bezglutenowe, a ich skład nie będzie zajmowany przez sztuczne barwniki. Poszczególne etapy produkcji pokarmu BIO, począwszy od przygotowania samej gleby, aż po dystrybucję gotowych paczek do sklepowych magazynów są skrupulatnie uregulowane na mocy rozporządzeń i kontrolowane przez powołane do tego instytucje.

Ich rola polega między innymi na analizowaniu próbek żywności pobranych bezpośrednio od producenta lub też ze sklepowych opakowań. Żywność ekologiczna to branża, w której producenci muszą liczyć się z dużym stopniem kontroli ze strony państwa. Odpowiednia dieta powiedzie się z naszymi produktami, które zawierają zdrowe tłuszcze, oleje i są niekiedy pozbawione glutenu oraz cukru.

Certyfikaty związane ze zdrową żywnością bez sztucznych barwników

Aby wprowadzić do obrotu produkt oznaczony jako ekologiczny, konieczne jest uzyskanie stosownych certyfikatów, które pozwalają na zamieszczeniu sygnatury „produktu rolnictwa ekologicznego”. W Unii Europejskiej powszechnie przyjętym oznaczeniem produktów BIO jest zielony listek połączony z flagą Unii Europejskiej.

Mimo tego system oznaczeń nie został w pełni ujednolicony i zdrowa żywność może być oznaczana również inną sygnaturą. Aby produkt nieprzetworzony został zakwalifikowany jako ekologiczny i uzyskał ratyfikowany certyfikat, wymagane jest 100% pochodzenie z farmy ekologicznej.

Jeśli chodzi o żywność przetworzoną, to przynajmniej 95% procent składników musi pochodzić z uprawy ekologicznej. Co ciekawe artykuły spożywcze z tej kategorii nie mogą być przetwarzane w tym samym miejscu, co żywność konwencjonalna. Zdrowie jest najważniejsze. Postaw na zdrowe przekąski, czy też szeroki wybór produktów naturalnych.

Czym żywność ekologiczna różni się od pokarmu konwencjonalnego?

Zdrowa żywność wyróżnia się jakością na tle standardowych produktów dostępnych na sklepowych półkach, co oferuje nasz sklep. Jej wyjątkowe właściwości mają swoje źródło w ściśle uregulowanym procesie produkcji, który już na etapie nasionka w glebie czyni ją bardziej naturalną, a przez to także bardziej przyjazną dla konsumenta.

Artykuły oznaczone zielonym listkiem Unii Europejskiej są produkowane bez wykorzystania sztucznych nawozów i pestycydów. Dzięki temu nie wchłaniają toksycznych substancji, które na etapie konsumpcji trafiłyby prosto do naszego organizmu. Produkty spożywcze ekologiczne, są wolne od dodatku antybiotyków prewencyjnych i promieniowania jonizującego.

Przemysł żywności BIO nie pozwala też na stosowanie GMO. Rygorystyczne regulacje i skrupulatny system kontroli przynosi korzyści dla konsumenta w postaci pokarmu nasyconego większą ilością składników odżywczych, witamin, minerałów oraz enzymów. Cechą charakterystyczną ekologicznego jedzenia jest także jej bardziej intensywny, lepszy smak.

Sklep - Zdrowa żywność z ekologicznych upraw

Dodając ekologiczne jedzenie ze zdrowych produktów do jadłospisu, zaopatrzymy nasz organizm w większą ilość niezbędnych dla jego prawidłowej pracy składników odżywczych. Dostarczymy więcej witamin i minerałów, co zaowocuje lepszym samopoczuciem i poprawą odporności.

Zamieniając przepełnioną toksynami żywność konwencjonalna na produkty spożywcze z uprawy ekologicznej, ograniczamy ilości szkodliwych dla zdrowia substancji, jaka dostaje się do naszego organizmu. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko pojawienia się wysypek, wystąpienia problemów ze snem, a w dłuższej perspektywie także chorób nowotworowych.

To tłumaczy, dlaczego zdrowa żywność jest relatywnie droższa, od konwencjonalnych artykułów spożywczych. Jest to koszt, jaki ponosimy, by upewnić się, że produkty, które konsumujemy, pozytywnie wpłyną na nasz stan zdrowia.

Sklep zdrowa żywność - asortymenty bogaty w składniki odżywcze

Produkty z naszego asortymentu zawierają drogocenne witaminy i minerały pozyskiwane z naturalnych składników. Asortyment w naszych sklepach zawiera kasze, miody, napoje, sosy, przyprawy, a nawet całą masę orzechów i owoców, a to wszystko o nienagannym składzie.

Naszą ofertę bogacą również zdrowe węglowodany i znajdziesz również ciekawe dania. Pamiętajcie, że zbilansowana dieta pozwala na lepsze samopoczucie, ale i lepszy wygląd w postaci włosów i skóry w dobrej kondycji oraz świetnej sylwetki. W kategorii ekologicznej żywności znajdziesz wiele ciekawych produktów.

Zamówienia składane na naszej stronie są realizowane szybko. Nie musisz się więc obawiać, że czas oczekiwania i dostawa się wydłużą. Sposób płatności również jest łatwy i przyjemny, a produktów znajdziecie co niemiara. O promocjach także jasno informujemy i niekiedy trafi się darmowa dostawa.

Sklep - zdrowa żywność naturalna

Internetowy sklep ze zdrową żywnością erbea.pl to miejsce, w którym znajdziesz produkty naturalne spożywcze z certyfikatem ekologicznego pochodzenia. W naszym asortymencie spotkasz się z bogatą ofertą bezglutenowych napojów jaglanych, sojowych, kokosowych i nie tylko. Obcujemy z żywnością ekologiczną nie od dziś.

Mamy w ofercie także szeroki wybór ziół, kwiatów i korzeni, które wykazują działania prozdrowotne. Sklep oferujący zdrowe jedzenie to także naturalne ciasteczka bez dodatku cukru na poprawę nastroju oraz bogate w składniki odżywcze masła orzechowe i inne smarowidła, dostępne w wielu wariantach smakowych.

Nasze produkty pochodzą jedynie od zaufanych dostawców i cechują się wysoką jakością oraz świetnymi wrażeniami smakowymi. Sprawdź nasz sklep zdrowa żywność erbea.pl i przekonaj się sam, że dobra dieta może smakować wspaniale! Życzymy udanych zakupów!

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-08
ok
2023-03-07
swietny sklep i obsługa,polecam:))
pixel